Haber

Sözcü: ‘CHP ile İYİ Parti Arasında Bilek Güreşi Yaşanıyor’

Sözcü Aytunç Erkin, cumhurbaşkanı adaylığı tartışması sırasında CHP ile YETER Partisi arasında ‘bilek güreşi’ yaşandığını söyledi.

Hafta başında ortak mutabakat zaptını yayınlayarak Millet İttifakına dönüşen Altı Masa’nın, Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde 13 Şubat’ta yapılacak toplantıda cumhurbaşkanı adayını belirlemesi bekleniyor.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin bu haftaki grup toplantısında “Hırsıza yaklaşımımız çok net ve kesin. Neşteri vuracağız, devlet malını geri alacağız. Seçimin ertesi günü telefonları acı acı çalacak. Açtıkları telefonun ucundan bir ses duyarlar: ‘Ben Kemal geliyorum’ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışı adaylık mesajı olarak yorumlandı.

Akşener: “Bu mücadele hiçbir koltuğa feda edilemez”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmanın bir bölümünde. ‘Bu çaba, baskı karşısında bağımsızlık çabasıdır. Bu çaba, zulme karşı özgürlük çabasıdır ve bu kutlu çaba, hiçbir kapris ve inata kurban edilemez. Hiçbir koltuk için hiçbir kişisel hırs feda edilemez. Halkın iradesi dışında hiçbir iradeye boyun eğmez.ifadelerini kullandı.

Erkin: “Akşener ‘inat etme’ diyor” ?

Sözcü Aytunç Erkin, TV 100’de katıldığı yayında Millet İttifakı’ndaki adaylık tartışmasına ilişkin yorum yaptı. Erkin, Akşener’in kümelenme toplantısındaki açıklamasının muhatabının Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Erkin, Kılıçdaroğlu, ’13 Şubat’ta aday olarak masaya geliyorum’ dedi. Akşener, “Kendinizi hazırlayın, genel kurulunuzu hazırlayın, teşkilatınıza sorun, Kemal Bey olarak geliyorum” dedi. Akşener bunun cevabını bugün genel kurulda verdi. Koltuk sevdasına millet iradesi feda edilemez. İnat etme’ dedi. Bunlar herhalde Kılıçdaroğlu’na anlatılıyor”dedim.

Erkin, CHP ile ÂLÂ Parti arasında adaylık tartışması üzerinden ‘bilek güreşi’ yaşandığını belirtti. Akşener’in Millet İttifakı’nın açıkladığı ortak mutabakat zaptı’nda cumhurbaşkanı adayıyla ilgili ‘halkın beklentileri’ ifadesine yer verdiğini öne süren Erkin, ‘Bu ne anlama geliyor? Sokak ne istiyorsa onu yapmalıyız’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu