Haber

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Mahalle Esnafıyla Bir Araya Geldi

Döşemealtı Belediyesi Başkanı Turgay Genç, ilçe esnafıyla görüşmeye geldi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, esnafı ziyaret etti. Güne taksici esnafıyla çay içerek başlayan Lider Genç, kırtasiye, lokanta, berber, tuhafiye ve kuyumcu esnafıyla sohbet ederek hayırlı işler diledi. İlçe esnafı her geçen gün artan fiyatlar nedeniyle yaşadıkları mağduriyetleri, vatandaşların alım gücünün düştüğünü ve zaman zaman siftah yapmadan dükkanları kapattıklarını anlattı. Sattıkları malın iki katını ödedikleri halde yeni mal alamamaktan şikayet ettiler.

Taksicilerle çay içip sohbet eden Turgay Genç, “Her gün akaryakıta yapılan zamlar tüm vatandaşlarımızın olduğu gibi taksicilerimizin de sırtını büktü. Evine bile gitmeden dönen bir taksicimiz var. tek bir yolcu, kontağı açmadan.Yerel yönetim olarak esnafımızın her zaman yanında olsak da maalesef artık hep yanındayız.Bugüne gelen zamlar vatandaşın alım gücünü tamamen tüketmiş, beraberinde getirmiş olduğu zamlar. Esnaf iş yapamaz hale geliyor ve adeta kepenk kapatıyor” dedi.

Atatürk Caddesi’ndeki iş yerlerini ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Turgay Genç, kendisini çay kahve içmeye davet eden vatandaşları kırmadı. Lider, genç berberi ziyareti sırasında meslek öğrenen berber çırağına sakallarını kazıttı. Tekrar ziyaretinde alışveriş yapmayı da ihmal etmeyen Genç’e, Ariassos Tesbih Evi’nin sahibi Veli Batu, tesbih takdim etti. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu