Ekonomi

Adtalem Global Education Hisseleri Safkhet Capital’in Olumsuz Raporunun Ardından Düştü

Adtalem Global Education (ATGE) hisse senedi fiyatları, Safkhet Capital’in şirket hakkında olumsuz bir analiz yayınlamasının ardından Salı günü keskin bir düşüş göstererek hisse başına 43,78 dolara düştü.

Analizde, kâr amacı güden bir eğitim sağlayıcısı olan ve borsada işlem gören Adtalem Global Education, kusurlu bir yüksek öğretim sisteminin zararlı bir sonucu olarak tanımlandı.

Safkhet Capital, kısa pozisyon alarak ATGE’ye karşı bahis oynadı ve hisse senedi fiyatı %17’den fazla düştü ve önceki işlem gününü hisse başına 58 doların üzerinde tamamladıktan sonra şu anda 48,40 dolar seviyesinde bulunuyor.

Safkhet Capital, “ATGE’nin kısa vadeli odaklı iş stratejilerinin, yüksek faiz oranları, potansiyel yeni düzenlemeler ve statükoya giderek daha fazla meydan okuyan öğrenci kitlesinden oluşan mevcut ortamla çelişmesi nedeniyle kritik bir noktaya yaklaştığına inanıyoruz” dedi.

Şirket ayrıca kayıtlı öğrenci sayısının artmadığını, bu sayının birkaç yıldır azaldığını, ATGE okullarından mezun olan ve programdan ayrılan öğrenci oranlarının ülke ortalamalarının oldukça altında olduğuna dikkat çekti.

Safkhet Capital ayrıca lisansüstü istihdam kuralının muhtemelen ATGE tarafından sunulan birçok lisans programının durdurulmasına yol açacağını da belirtti.

Şirket, “ATGE’nin geleceğinin şu anda piyasa fiyatına yansımayan çok sayıda maddi ve temel risk tarafından tehdit edildiğine inanıyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen şartlar ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu